seyit_catli

Seyit ÇATLI
Yönetim Kurulu Başkanı

Büyük Pınar Ayakkabıcılık

Ayakkabı sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan firmamız; 1975’de Pınar Ayakkabı’nın kurucularından Seyit ÇATLI’nın mesleğe perakende ayakkabı mağazası açarak sektöre adım atmasıyla faaliyetine başlamıştır. Sabır ve itina ile hakiki deri ayakkabı üretimi hakkında birikim kazanmış ve bu birikimlerini imalat sektörüne taşımıştır. 1980 yılında kendi üretim tesisini kurarak imalat sektörüne adım atmıştır.

2000’lerin başında küçük ölçekli atölye üretiminden fabrika temelli ayakkabı üretim sürecine bir geçiş yapıldı. Firmamız, uluslararası pazara açılma hedefiyle süregelen bir çaba içerisinde tüm birimleriyle bölgesel pazarlar için ayakkabı ve terlik üretimi gerçekleştirdi.

2010 yılında ise şirket ortaklarından ayrılarak Büyük Pınar ayakkabıcılık şirketini oğulları ile birlikte kurarak, sektörde terlik ve saraciye ayakkabı üretiminde hız kazanmaya başlamıştır.

Başarının Anahtarı CATELLİ

Catelli dürüst, ilkeli ve kalite üretim yapma hedefini her geçen gün artırarak müşterilerine gününde ve günün şartlarında en iyi hizmeti sunma adına faaliyetlerine devam etmektedir.

Şuan için Kırgızistan, Azerbaycan, Ukrayna, Romanya, Yunanistan, Suudi Arabistan, Irak, Moldovya, Makedonya, Lübnan, Cezayir, Libya, Fas, Tunus, Arnavutluk ve Rusya’ya ihracat yapmaktadır. Türkiye içerisinde belli bölgelerde bayilik ve müşterilerine hitap etmektedir.

Bizler daha kaliteli ürün yapma adına, Catelli ailesi olarak müşterilerimize her zaman güncel ve günün modellerini ve tasarımlarını yapmaktan onur duyacağız.

Büyükpınar; ürünlerini %35’inden fazlasını ihraç etmektedir. 1000 m2’lik fabrikamızda en son teknoloji ile üretim yapmaya devam etmektedir. Yıllık 200 bin çift üretim kapasitesi ile çalışan firmamız, her geçen gün kapasitesini artırmak için yeni yatırımlar yapmaktadır.

Catelli’nin başarısının en önemli noktalarından biri; kendilerini kaliteli ayakkabı üretimine adamış profesyonel zanaatkarların emeğiyle ürün üretmesidir. Çalışanlar özenle seçilmekte ve mesleki eğitime tabi tutulmaktadırlar.

Seyit ÇATLI
Büyük Pınar Ayakkabıcılık
Yönetim Kurulu Başkanı